MIESZKANIEPOZOSTAŁE

OC w życiu prywatnym

OC większości kojarzy się wyłącznie z ubezpieczeniem auta. Jednak czy słusznie? Niekoniecznie! Ubezpieczenie OC dotyczy nie tylko aut……ale i nas samych. Jak to możliwe? Otóż chodzi o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Czym jest OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym to ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Ma zastosowanie gdy wyrządzimy szkodę osobie trzeciej z naszej winy. W normalnej sytuacji gdy wyrządzimy szkodę to płacimy z własnej kieszeni. Jednak mając OC w życiu prywatnym za szkodę zapłaci Ubezpieczyciel.

Przykłady szkód z OC w życiu prywatnym.

Szkody związane z użytkowaniem nieruchomości – w tym przypadku OC pozwala chronić osobę ubezpieczającą przed pozornie błahymi sytuacjami, które narażają na znaczne koszty np. zalanie sąsiada z powodu pękniętego wężyka w pralce czy przewrócenie się przechodnia na lodzie przed naszą bramą(każdy właściciel ma ustawowy obowiązek odśnieżania przed swoją posesją). W normalnej sytuacji to właściciel/najemca odpowiada z własnej kieszeni za szkodę. Jednak mając OC w życiu prywatnym to Ubezpieczyciel ponosi te koszty.

Szkody spowodowane przez dzieci ubezpieczonego – OC  w życiu prywatnym chroni przed odpowiedzialnością finansową gdy nasze dziecko narozrabia np. zarysuje samochód sąsiada. W normalnej sytuacji to rodzic/opiekun prawny jest odpowiedzialny i płaci za swoje dziecko i jego „wyczyny”. Jednak mając OC w życiu prywatnym koszty te ponosi Ubezpieczyciel.

Szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe – w tym przypadku OC w życiu prywatnym ma zastosowanie gdy nasz zwierzak pogryzie inną osobę/zwierzę. Prawo mówi jasno – jesteśmy odpowiedzialni za swoje zwierzęta. Gdy kogoś pogryzą to musimy zapłacić za szkodę. Mając OC w życiu prywatnym to Ubezpieczyciel ponosi te koszty.

Ile kosztuje OC w życiu prywatnym?

Koszt takiego ubezpieczenia to zwykle nie więcej niż 40-50 zł rocznie (jeżeli jest wykupywane jako samodzielna polisa) lub 20-30 zł rocznie (jeżeli jest wykupywane jako dodatek do polisy mieszkaniowej). Dokładny koszt zależy od tego do jakiej kwoty odpowiada Ubezpieczyciel.  Chodzi o to, że OC w życiu prywatnym działa do kwoty do jakiej wykupiona odpowiedzialność np. jeżeli odpowiedzialność jest do 20 tys zł oznacza, że za 30 zł rocznie masz pewność że w razie szkody Ubezpieczyciel zapłaci za Ciebie maksymalnie 20 tys zł. Możesz także wykupić OC w życiu prywatnym, które będzie działało w znacznie wyższych kwotach np. do 100 tys zł czy 1 mln zl. Wiadomo, że w sytuacji podwyższenia limitu odpowiedzialności Ubezpieczyciela to  ubezpieczenie będzie droższe. Jednak dzięki temu zyskasz znacznie szerszy zakres ochrony. Jak wynika z naszego doświadczenia to właśnie OC w życiu prywatnym przydaje się w najbardziej nietypowych szkodach. Warto więc zainwestować w własny spokój.

Jak widzisz OC w życiu prywatnym to niewielki wydatek w skali roku, a chroni przed wieloma zdarzeniami.  Pamiętaj, że OC w życiu prywatnym możesz zakupić u Nas razem z ubezpieczeniem domu.

Przypominamy o naszej promocji na ubezpieczenie domu. W ramach promocji możesz także zakupić OC w życiu prywatnym.

Promocja trwa do 18.12.

Zapraszamy!

Progress Ubezpieczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *