Mieszkanie

Progress Ubezpieczenia oferuje ubezpieczenie domów jednorodzinych, w zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz mieszkań.

Jak wiesz ubezpieczenie domu to bardzo istotna kwestia. To w końcu od polisy zależy czy dostaniesz pieniądze za zerwany dach czy zalane mieszkanie.

Od czego ubezpiecza się dom?

Ubezpieczenie domu najczęściej obejmuje zdarzenia losowe i kradzież. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe klauzule np. OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie elektroniki.

Ubezpieczając nieruchomość warto pomyśleć zarówno o murach, ścianach, jak również o tym co jest w środku – meble, pralka oraz inne ruchomości domowe. Jeżeli masz psa lub inne zwierzę domowe mogące wyrządzić szkodę komuś innemu warto pomyśleć o OC w życiu prywatnym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę ubezpieczając dom?

Ubezpieczając dom należy zwrócić uwagę na Sumę Ubezpieczenia. Jest to wartość kwotowa do której odpowiada Ubezpieczyciel. W praktyce oznacza to, że Ubezpieczając dom na 200 tys zł to kwota ta (200 tys zł) jest maksymalną kwotą odszkodowania w przypadku całkowitego zniszczenia budynku. Ubezpieczyciel odpowiada do tej kwoty (Sumy Ubezpieczenia). Ubezpieczając dom należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę właśnie na to na ILE jest ubezpieczony dom/mieszkanie (w języku ubezpieczeniowym to Suma Ubezpieczenia).

Co jeszcze można ubezpieczyć wraz z ubezpieczeniem domu?

Wraz z ubezpieczeniem domu warto przyjrzeć się innym możliwościom ubezpieczenia w korzystnych cenach.

Ubezpieczenie NNW domowników

Jest to rodzaj ubezpieczenia, w których Ubezpieczyciel wypłaca za szkody osobowe czyli takie które dotyczą uszkodzenia ciała. Przykładem zastosowania może być sytuacja gdy podczas zabawy jedno z dzieci potknie się i spadnie z stopnia – skręcając przy tym kostkę. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie właśnie z NNW.

OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym jest częstym dodatkiem do ubezpieczenia domu/mieszkania. Polega ono na tym, że gdy wyrządzisz komuś szkodę w zakresie życia prywatnego w sposób to Ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty. OC w życiu prywatnym dotyczy również nieletnich dzieci oraz zwierząt. Częstym zastosowaniem OC jest sytuacja gdy nasze dziecko wyrządzi szkodę innej osobie lub pies ugryzie np. przechodnia

Ubezpieczenie ogrodzenia

W przypadku posiadania domu z ogrodzeniem i bramą otwieraną elektronicznie warto pomyśleć o tym ubezpieczeniu. W razie szkody Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy sterowników lub innych uszkodzonych części.

Dzieła wartościowe

Ubezpieczenie dzieł wartościowych to często skomplikowana kwestia. Jeżeli należą one do osoby wykupującej ubezpieczenie domu to często ubezpieczyciel może objąć ochroną takie zbiory za dodatkową opłatą. Ważny jest tutaj zakres ochrony ubezpieczeniowej. Zakres ten jest opisany w OWU- czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Podczas zawarcia ubezpieczenia masz prawo żądać OWU na piśmie od Agenta. To od zakresu ubezpieczenia zależy czy i kiedy dostanie się odszkodowanie. Również w OWU znajdują się informacje o konieczności posiadanych dodatkowych zabezpieczeń na wypadek kradzieży. Pamiętać należy, że dzieła wartościowe (obrazy, antyki) powinny posiadać wycenę rzeczoznawcy oraz mieć spisane unikatowe cechy, które w razie kradzieży pozwolą na zweryfikowanie prawidłowego właściciela.

Ubezpieczenie domu daje Ci gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku pożaru lub powodzi oraz od wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń.

Masz dodatkowe pytania?

Zapraszamy!

Progress Ubezpieczenia w Janowie Lubelskim

Kilińskiego 1, Janów Lubelski

Tel.667408231

Tel. 504685172

Progress Ubezpieczenia w Biłgoraju

Komorowskiego 3, Biłgoraj

Tel. 530980637