UBEZPIECZENIE AUTA

Najczęściej spotykanym ubezpieczeniem auta jest OC. Jednak warto pamiętać, że oprócz tego mamy jeszcze takie ubezpieczenia jak: AC, NNW, Assistance czy zielona karta.

Poniżej przedstawiamy informacje do każdego z nich ⤵️⤵️⤵️⤵️

OC komunikacyjne

OC to obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia od chwili jego zarejestrowania.

Uwaga! Każdy posiadacz pojazdu jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia OC. Brak takiego Ubezpieczenia może skutkować nałożeniem kary finansowej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Aktualna kara może sięgać nawet 7800zł.

AC czyli autocasco

AC to ubezpieczenie dotyczące uszkodzenia samochodu. W zależności od wybranego wariantu Ubezpieczyciel odpowiada za takie zdarzenia jak kradzież lub zniszczenie pojazdu. Przy wyborze AC warto kierować wartością pojazdu, zakresem ubezpieczenia, sposobem likwidacji szkody i udziałem własnym.

NNW- następstwa nieszczęśliwych wypadków

NNW jest ubezpieczeniem dotyczącym uszkodzeń osób jadących autem. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie z tytułu NNW jeżeli szkoda powstała w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu. Przy wyborze NNW warto kierować się sumą ubezpieczenia, gdyż od tego zależy późniejsza wypłata z tego Ubezpieczenia.

Assistanance

Assistance jest to ubezpieczenie, które zapewnia pomoc w przypadku awarii lub wypadku. W zależności od Firmy oraz wybranego wariantu ubezpieczenia obejmuje holowanie oraz pomoc drogową w zakresie wskazanym w umowie ubezpieczenia.

Zielona Karta

Zielona Karta to ubezpieczenie odpowiadające OC poza terytorium UE. Konieczne przy wyjeździe np. na Ukrainę.

Posiadamy 32 firmy ubezpieczeniowe – wybierzemy najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie ❗️

Gwarantujemy w 💯 % dobry wybór ❗️